Przejdź do głównej zawartości

Historia firmy

 Firma PAVONIQUE istnieje od 1995 roku.

Naszą działalność rozpoczęliśmy od importu i dystrybucji włoskich wędlin. Jako pierwsi wprowadziliśmy na rynek produkt, który dzisiaj jest powszechnie znany – szynkę parmeńską - Prosciutto Crudo di Parma DOP. Szybko okazało się, że włoskie produkty cieszą się dużym uznaniem wśród klientów i na rynku jest zapotrzebowanie nie tylko na wędliny, ale znacznie szerszą ofertę. W tym czasie powstawały w Polsce pierwsze włoskie restauracje, otwierały się zachodnie sieci handlowe, a klienci szukali innowacyjnych produktów. Nasza lista asortymentowa zaczęła się poszerzać. Przyszedł czas na oryginalny parmezan – Parmigiano Reggiano, doskonałe, regionalne oliwy z oliwek, mozzarellę z mleka bawolego, słynną na całym świecie szynkę San Daniele, a nawet trufle z Alby. Dziś możemy pochwalić się szeroką ofertą w której znajduje się ok 400 produktów spożywczych i 300 włoskich win.

Naszą ofertę kierujemy, zarówno do kupców dużych sieci handlowych, jak i sklepów delikatesowych oraz dystrybutorów, którzy obsługują klientów rynku lokalnego lub są wyspecjalizowani w konkretnym segmencie. Docieramy też do właścicieli restauracji i hoteli, ośrodków SPA, działów marketingu poszukujących atrakcyjnych upominków dla klientów, do firm cateringowych i sklepów ze zdrową żywnością. W kontaktach z klientami przykładamy wielką wagę do przybliżania wszystkich kwestii, które ułatwią im wybór produktu, który byłby najbardziej odpowiedni w ich biznesie oraz wskazujemy możliwości: jak nim zarządzać i jak w pełni go wykorzystać. Ofertę kierujemy także do ludzi aktywnych, pomysłowych, bo tam gdzie jest dobra idea z pewnością znajdą się też ciekawe rozwiązania.

Nieustannie poszukujemy nowych wyzwań i inspiracji. Dlatego staramy się poszerzać listę naszych produktów wzbogacając ją o nowe pozycje oraz realizując kolejne przedsięwzięcia.

Niezmiernie ucieszyło nas wyróżnienie, które otrzymaliśmy w 2007 roku. PAVONIQUE znalazła się na liście „Gazel Biznesu” w corocznym rankingu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm, we wspólnym projekcie promocyjnym realizowanym przez dzienniki ekonomiczne.Nasza firma znalazła się na 1970 miejscu pośród 3795 przedsiębiorstw w Polsce, które dzięki swoim działaniom potrafią wywalczyć sobie bardzo dobrą pozycję na rynku. Takie sukcesy mobilizują nas do jeszcze lepszej pracy i utwierdzają w przekonaniu, że zmierzamy w dobrym kierunku.

W 2008 roku otworzyliśmy stacjonarne delikatesy AROMI & GUSTI, do którego pragnęliśmy przenieść atmosferę z podobnych miejsc we Włoszech.  W 2014 roku zdecydowaliśmy się na otwarcie sklepu internetowego aromiegusti.pl, który pozwala nam trafić z naszą ofertą do klientów w całej Polsce.

Anna Weigt-Pavoni
Prezes zarządu

Pavonique Sp. z o.o. w likwidacji, ul. Okulickiego 7/9, 05-500 Piaseczno, tel: + 48 22 839 71 99, fax: + 48 22 839 71 98, info@pavonique.pl
NIP 118-00-74-608, Regon 010903310, KRS 0000029710 Sąd Rejonowy dla M.St.Warszawy XIII Wydział Gospodarczy K.R.S.